Úterý, 21 března, 2023
novinky
magazín
Domů Rodina Převezou až čtyři kola, ale i osobní věci – střešní nosiče se...

Převezou až čtyři kola, ale i osobní věci – střešní nosiče se jistě vyplatí

-

Střešní nosiče jsou skvělými pomocníky, které využijí nejen aktivní lidé, ale i ti, kteří potřebují převážet osobní věci či jiné potřeby. Lze na ně umístit držáky pro kola nebo střešní box klidně až o 450 litrech, tudíž máte opravdu mnoho místa pro to, co budete na cestách či na výletech potřebovat. Mají ale několik háčků. Jak je vybrat, aby nám sloužily i za několik let?

Před nákupem zohledněte upevnění

Než nosiče koupíte, zjistěte si, jak je na střechu vozu upevníte. Některá auta mají na střeše hagusy přidělané či jsou tam již od výrobce. V takovém případě bude stačit, když na ně pořídíte příčníky. Pokud budete chtít převážet kola, pořiďtě na příčníky ještě držáky. Pokud hagusy nemáte, budou vám stačit příčníky, které se upevňují pod lem střechy. V případě, že si nejste jisti, navštivte eshop s autodoplňky, kde vám rádi poradí s výběrem. Tak ušetříte čas, který byste strávili nad vrácením zboží. 

Materiál hraje velkou roli

Nosiče lze koupit v nízké cenové relaci, ale i ve vyšší. Levnější nosiče jsou zpravidla vyrobeny z plastu. Neděste se – jsou pevné, spolehlivé, ale jsou určeny pro lehký náklad. To znamená například pro jedno kolo, lyže nebo snowboard. Naopak dražší nosiče jsou vyrobeny z oceli nebo hliníku. Sice jsou dražší, ale mají vyšší nosnost. Unesou až čtyři kola a velký střešní box zmíněný výše. Důležité je, abyste na nosičích nešetřili a nikdy je nepřetěžovali. Jistě nechcete ohrozit sebe ani lidi kolem vás.   

A pokud jde o zabezpečení, převážně každé střešní nosiče obsahují integrovaný zámek, který zabrání potenciální loupeži. S nosiči si již nemusíte půjčovat kola či lyže, kupte si svoje a převážejte si je tam, kam potřebujete. Navíc jistě ušetříte, protože půjčování lyží umí pořádně potrápit vaši peněženku.  

Mohlo by Vás zajímat

PR článek