Čtvrtek, 1 června, 2023
novinky
magazín
Domů Rodina Knižní novinky pro děti! Zaujmou divy světa i záchranáři

Knižní novinky pro děti! Zaujmou divy světa i záchranáři

-

Den dětí se blíží, kniha může být pěkným dárkem. Nechte se inspirovat.

Pravda, nb 18.05.2020 17:00
Jak se stavěly divy světa
Jak se stavěly divy světa

Dnes můžeme divy světa jen obdivovat. Někdo je však musel postavit. Jak to lidé dokázali? Rhódský kolos, majestátní pyramidy v Gíze, Alexandrijský maják, uhrančivá Diova socha v Olympii, dech beroucí Artemidin chrám v Efesu, Mauzoleum v Halikarnassu, ale i mýty a legendami opředené visuté zahrady v Babylonu. Každý byl jedinečný, jeho krásu a velkolepost opěvovali největší básníci a spisovatelé své doby. Všichni jejich toužili spatřit na vlastní oči, s touto knihou se může malý čtenář i jeho rodiče vrátit v čase a nahlédnout pod pokličku tvůrců dávných architektonických skvostů!

záchranářské pohádky
záchranářské pohádky

V pohádkách jsou zázraky běžné. Do Záchranných pohádek se však dostalo mnoho zázraků z každodenního života. Nevěříte? Dvacet vtipných pohádkových příběhů má jednoznačných hrdinů – hasičů, lékařů a policistů. Kromě nich se však můžete těšit i na víly, vodníků, skřítků, princezny a další známé pohádkové postavy. Všichni spolu se postarají o to, aby při různých nehodách, darebáctví a lumpárnu vždy vše dobře dopadlo.

Ptáci našich lesů
Ptáci našich lesů

Pozorovat volně žijící ptáci je velké, ale ne zrovna lehké dobrodružství. Proto je dobré, abychom šli do přírody připraveni a obeznámeni s tím, co můžeme vidět, a v našem případě i slyšet. Ať už půjde o vyhlášených mistrů zpěvu nebo známých křiklounů. Díky této knížce se můžete naučit nejen rozeznávat jednotlivé ptáky podle zvuků, které vydávají, ale leccos zajímavé se tu o nich i dočtete.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek