Čtvrtek, 1 června, 2023
novinky
magazín
Domů Rady a Návody Pravidelná péče o kávovar - podpora životnosti

Pravidelná péče o kávovar – podpora životnosti

-

Většina z těch, kteří si pořídí domů kávovar, jsou velmi pravděpodobně milovníky dobré kávy. Nechat se nalákat nádhernou vůní pomletých kávových zrn a poté okusit nakyslou chuť kávy způsobenou nečistou hadičkou, kterou mléko nateklo do hrníčku je něco, co nám může pěkně znepříjemnit den. Proto, pokud si pořídíte kávovar, nezapomínejte na jeho pravidelnou údržbu. Je to stroj jako každý jiný – potřebuje starostlivost a péči, která následně podpoří životnost.

Čisticí tablety do kávovaru

Prvním krokem v péči o čisté cesty kávovaru jsou čisticí tablety do kávovaru. Kávová zrna obsahují přírodní oleje. Jakmile jsou rozemleta, zbytky oleje se zachytávají do cest kávovaru. Čím déle necháte kávovar nečištěný, tím více usazenin se v něm bude nacházet, a to rozhodně nebude šálkem vaší kávy.

Co s tvrdou vodou?

Máte doma tvrdou vodu? Jak to poznáte? Když vám zaschnou kapky vody na nerezovém odkapávači nebo na bateriích, zanechají bílé skvrny. Čím jsou skvrny výraznější, tím tvrdší voda je. Vodu, která přitéká z městské kanalizace příliš neovlivníte, můžete jí ale přizpůsobit četnost používání odvápňovacích prostředků. Odvápňovač kávovarů účinně odstraňuje usazený vodní kámen nejen z kávovaru. Pokud si ho pořídíte, je možné využít ho také k vyčištění varné konvice, pračky a dalších spotřebičů, na kterých se vodní kámen vyskytuje. Jakmile váš kávovar ohlásí potřebu odvápnění, nalejte předepsané množství prostředku do nádoby s vodou a spusťte proces.

Krémová pěna a našlehané mléko

Pijete rádi cappuccino nebo caffè-latte? Nezapomínejte udržovat mléčné cesty čisté. Po každém použití je propláchněte vodou, aby zde nezasychalo a nezkysalo mléko. Čas od času také využijte čistič mléčných cest pro lepší a dokonalejší péči o kávovar.

Všechny uvedené prostředky jsou vhodné pro kávovary De’longhi, Dolce Gusto, Jura, Nespresso, Philips a další.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek