Čtvrtek, 1 června, 2023
novinky
magazín
Domů Pro Ženy Karneol, kámen slavných a mocných

Karneol, kámen slavných a mocných

-

Karneol je kámen, který je díky intenzivnímu barevnému odstínu oblíbený mezi běžnými „smrtelníky“, ale nosily ho i významné osobnosti. Zvláště oblíbený byl v éře art deco.

Legendy praví, že dokonce samotný prorok Mohamed prý nosíval na pravé ruce karneol zasazený do stříbra, aby mu přinesl štěstí a odvrátil závist. Vikingští nájezdníci údajně karneol u sebe měli také. Nemělo jim to však dodat odvahu, ale snížit stres, kterému na svých výpravách podléhali. Plenit vesnice jistě nebylo psychicky jednoduché ani pro útočníky, poznamenávají k tomuto s jistou nadsázkou dostupné prameny.

Během historie si minerál oblíbili také na královských dvorech, kde ho využívali k symbolické „mluvě“ kamenů. Tato tradice se uchytila hlavně na dvoře francouzském a anglickém. Měl-li šlechtic brož konkrétně s karneolem, vzkazoval tím jednoduše, že přeje hodně štěstí.

Karneol tak představuje mimořádně mocný kámen s mnoha mocnými účinky. Ať mu již věříte či nikoli, šperky z něj vás zaručeně okouzlí. Který bude ten pravý pro vás?

Mohlo by Vás zajímat

PR článek