Sobota, 4 února, 2023
novinky
magazín
Domů Rady a Návody Máte malé dítě? Nevadí, i vy si můžete najít skvělou práci na...

Máte malé dítě? Nevadí, i vy si můžete najít skvělou práci na Personalistka.cz

-

Mít malé dítě je radost. A ta by vás neměla přecházet ani v okamžiku, kdy vám dochází, že si budete muset hledat práci. Na tom by nic nebylo. Pokud však nemáte hlídání prostřednictvím školky, babiček ani jiných příbuzných, nebo třeba chůvy, možná máte obavy, že jednoduše nemůžete najít vhodnou práce, do níž budete moct chodit. Ve skutečnosti jde i s malým dítkem vykonávat zaměstnání, které vás bude bavit a naplňovat.

Kde hledat novou práci

Jako první vás jistě napadne Úřad práce. Ano, ale rozhodně byste neměly hledat jen tady. Na ÚP dochází spousta uchazečů o práci, zvláště specifických zaměstnání je zde pomálu a především časem musíte vzít i práci, která vás absolutně nebaví, jinak nedostanete další finanční dávku. Stejně tak vám budou nabízeny rekvalifikační kurzy, abyste se k nějaké práci lépe hodila.

Toto vše nemusí proběhnout. Stačí, abyste si hledala práci i svépomocí. Na internetu si denně prohlédněte nové inzeráty práce, které vloží personální agentury. Sledujte i místní periodika, v nichž by se mohla objevit pozice pro vás.

Hledat ale určitě nezapomeňte u svých přátel a známých. Třeba vědí o práci, kterou vykonává z domu jejich žena, sestra, švagrová, sousedka, kamarádka… Navíc to, že vás někdo osobně zná, ví, že jste zodpovědná, solidní, máte smysl pro spravedlnost, nechybí vám soutěživost, jste veselá kopa a vždy si poradíte, to vám může také pomoci najít práci přes známé.

Jaké zaměstnání by vás mohlo zajímat

Protože máte malé dítko a řešíte jeho hlídání, určitě vám bude vyhovovat práce z domova. Tímto způsobem se dá vykonávat spousta prací. Např. operátorka call centra, copywriter, účetní, asistentka, sekretářka, překladatelka, redaktorka…

Pokud se budete stavit k hledání nového zaměstnání aktivně, určitě se vám dříve či později podaří najít práci, která vám bude vyhovovat a bude vás bavit. Navíc ji budete dělat v čase, kdy vám to bude vyhovovat.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek