Čtvrtek, 1 června, 2023
novinky
magazín
Domů Pro Ženy Nachlazení u dětí? Běžet k lékaři není potřeba, zde jsou doporučení odborníka

Nachlazení u dětí? Běžet k lékaři není potřeba, zde jsou doporučení odborníka

-

Při běžném nachlazení u dětí netřeba navštěvovat lékaře, postačí telefonická konzultace a symptomatická léčba.

TASR 22.09.2021 11:00 dívka, dítě, chřipka, rýma, prechladnutieFoto: Shutterstock
Trápí vaši ratolest nachlazení?
Prevencí je vhodný výběr oblečení vzhledem k počasí, dodržování hygieny i zdravá životospráva. V souvislosti se zvýšeným šířením respiračních onemocnění v podzimním období to připomněl lékař dětského oddělení Nemocnice Agel Krompachy Eduard Kutchak.

Pro toto roční období jsou charakteristické teplotní výkyvy a změny počasí, což může v organismu vyvolat různé zdravotní problémy. Velmi často jde právě o nachlazení. „Nejčastějšími příznaky nachlazení bývá zvýšená teplota, bolest hlavy, kašel, výtok z nosu, očí, a také zarudnutí a podráždění nosu následkem sekretů,“ přiblížil Kutchak. Dodal, že šíření respiračních onemocnění ovlivňuje i začátek školního roku a nástup dětí do škol a školek.

dětský pokoj
ČTĚTE VÍCE
Tipy psycholožky, jak zařídit pokoj školáka! Io barvách vhodných na stěny
Obvodního pediatra stačí kontaktovat telefonicky, při léčbě je nutné dodržovat zvýšený pitný režim, přísun dostatečného množství ovoce, pomáhají antipyretika a symptomatická léčba.

Z hlediska prevence je důležité oblékat děti přiměřeně počasí, nosit roušky a dezinfikovat ruce. Dbát na přiměřený odstup od druhých, a také dbát o zvýšený přísun vitamínů v podobě ovoce a zeleniny. „V neposlední řadě je třeba dodržovat správnou životosprávu, kam spadá dostatek spánku, pohybu na čerstvém vzduchu a podle možnosti méně se zdržovat ve větších skupinách v interiérech,“ dodal lékař.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek